Lugano’dan Fenerbahçe ve Dünya Kupası kelamları

Beykozlu

New member
Katar’daki Dünya Kupası’nı yerinde takip eden Fenerbahçe’nin eski oyuncusu Diego Lugano, TRT Spor’a konuştu.

Ülkesi Uruguay’ın Dünya Kupası’ndaki bahtı için konuşan Lugano, “Uruguay’ın son Dünya kupalarında olduğu üzere bu kupada da isminden kelam ettirme ihtimali var. Katar’da kendilerini üste taşıyabilirler. Yarınki maç bana bakılırsa en zoru. Zira birtakım isimler konusunda eksiklik yaşıyoruz. Godin, Caceres, Cavani üzere. Birinci maça bağlı her şey. Kümeden çıkınca Brezilya üzere bir rakiple karşılaşabiliriz. Bu yüzden yarınki maç hayli kıymetli, kümeden çıkmamız gerekiyor. Kümeden birinci çıkamazsak büyük bir ihtimalle kupanın en büyük favorilerinden biri olan Brezilya ile karşılaşacağız. Lakin bir daha Uruguay’ın onları kupa dışına itecek gücü var.” dedi.

Dünya Kupası’ndaki sürpriz sonuçları kıymetlendiren Lugano, “Beni Arjantin’den daha fazlaca Almanya şaşırttı. Arjantin de büyük beklentilerle buraya geldi. Kadro olarak epeyce başarılılar lakin çabucak hemen istedikleri düzeyde değiller, kimi yanlışları oldu. Lakin öbür maçlarda daha farklı bir oyun sergileyeceklerini düşünüyorum.” tabirlerini kullandı.

“FENERBAHÇE’NİN ŞAMPİYONLUĞA GEREKSİNİMİ VAR”

Eski grubu Fenerbahçe’yi takip edip etmediği sorulan Uruguaylı futbol adamı, “Tabii ki her vakit izliyorum. Uygun sonuçlar almaya devam ediyorlar. Jesus, dünya çapında deneyimli ve mental açıdan sağlam bir teknik yönetici. Şu anda her şey yolunda gidiyor onlar için. Çok fazla taktik konuşmak istemiyorum lakin Fenerbahçe hepimizin bildiği üzere hürmet duyulması gereken bir takım. Jesus hürmet duyulması gereken bir teknik yönetici. Türkiye’de çalışmak baskılar yüzünden birtakım kimi güç olabiliyor. Fenerbahçe bu türlü âlâ sonuçlar almaya devam ederse şampiyon olacaktır. Biraz uzun vakit oldu. Ekibin şampiyonluğa gereksinimi var” formunda konuştu.

Programa konuk olan Volkan Demirel için konuşan Diego Lugano, “Volkan Demirel, yakın arkadaşım. Türkiye’ye geldiğimde daima görürüm. Büyük bir teknik yönetici. Çok âlâ gidiyor. Onun için en düzgününü dilerim. Alex de Souza da antrenörlük yapmaya başladı. Bütün arkadaşlarım bu güçlü ve dikenli yola giriş yaptı. Onlar için en düzgününü diliyorum. Her vakit fikirlerine hürmet duyuyorum.” kelamlarını kullandı.

Lugano, “İstanbul’u fazlaca seviyorum ve daima takip ediyorum. Dünya Kupası daha sonrası Güney Amerika seyahatim öncesinde Türkiye’yi ziyaret edeceğim” tabirleriyle röportajıyla açıklamalarını tamamladı.