Mustafa Kolcu: Gençlerbirliği’ni kesinlikle ligde tutacağız

tofaşk

Global Mod
Global Mod
Gençlerbirliği’nin Türk futbolunda değerli bir yeri olduğunu lakin mevcut pozisyon prestijiyle sıkıntı bir durumda bulunduğunu söz eden teknik yönetici Mustafa Kolcu, yapılan istişarelerle gereken aksiyonları en kısa müddette hayata geçireceklerini söylemiş oldu. Kulüp olarak ortasında bulundukları durumdan kurtulmak için yanlışsız işler yapacaklarına inandığını belirten Kolcu, “Gerçekçi olmak lazım. Birinci yarının bitmesine 6 maç var. Mevcut takımımızla bu 6 maçta ben ve takımım bütün puanlara talibiz. Bu anlayışta olmamız gerekiyor, oyuncuya bunu inandırmak gerekiyor. Bu 4’üncü idmanım. Kendileriyle küçük toplantılar halinde görüşmelerimizi yaptık. Onlar bizi biz onları tanımaya çalışıyoruz. Futbol dünyası içerisinde biz oyuncularımızın yeteneklerini biliyoruz. Toplumsal manada da tanımak gerekiyor. Onlarla bir arada gerçek işler yapacağımızı düşünüyoruz. Bu 6 maça epey yanlışsız hazırlanmamız lazım. Her maç kendi içerisinde fazlaca değerli ve hayli kıymetli. Maç maç düşünüyoruz, hafta hafta düşünüyoruz. Bu hafta Altay maçı bizim için fazlaca değerli. Yeterli hazırlandığımızı düşünüyoruz. Şöyle bir gerçek var, her şey güç mu güç. Güç olan şeyler hoştur. Biz bu gayretin içerisinde her manada dimdik duracağız, kuvvetli olacağız ve buradan başarılı bir biçimde çıkacağız. İnşallah Gençlerbirliği’ni biz bu sene kesinlikle ve kesinlikle ligde tutacağız” dedi.

“KOMPAKT BİR EKİP YAPMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Gençlerbirliği’nin dinamik, tempolu ve genç bir grup olduğunu kaydeden Kolcu, “Tecrübeli oyuncu içeride maalesef fazlaca az lakin bunların en büyük özellikleri kuvvetli ve dinamik olmaları. Biz bu istikametlerini daha epeyce sahanı içerisinde kullanmaya çalışacağız. Kompakt bir ekip yapmaya çalışacağız. bir arada hamle yapan, bir arada defans yapan ve bir arada sahanın içerisinde gayret eden bir anlayışı ön planda tutacağız. Deneyimin yetersizliği içeride belirli problemler yaratabiliyor lakin biz bunları mental ve ruhsal olarak daha fazla üst çıkarma fikrindeyiz. Eksik bölgeler her ekipte olduğu üzere burada da var, futbolda eksik bitmez. Devre içinde yapacağımız atılımlar için idare heyetimizle, pahalı liderimizle, sportif yöneticimizle istişare ediyoruz. Şu anda kalan 6 maçla alakalı büsbütün konsantrasyonumuz ve fikrimiz. O yüzden şu anda transferi hayli fazla düşünmüyorum. Bu 6 maçta azamî alabileceğimiz puanlar 2’nci yar bizim için fazlaca pahalı olacak. Amacımız büsbütün şu anda 6 maç” diye konuştu.

Dalcı, Harika Lig ’de 45 günlük dünya kupası ortası ile bir arada dikkatlerin 1’inci Lig’e çekileceğini kelamlarına ekledi.

MUHAMMED BAYIR: İNŞALLAH BU HAFTA GALİBİYET VE PUAN SERİSİNE BAŞLARIZ

Uzun müddettir devam eden bir yenilgi serileri olduğunu hatırlatan Muhammed Bayır, “Bu ister istemez moral bozuyor lakin biz kuralların bu biçimde olacağını transfer kapalı olduğundan beri biliyorduk. Bu yüzden gayretimizden hiç bir vakit ödün vermedik, vermeyeceğiz de. Yeni bir hocamız geldi. O’nun da bize gücüyle tekrar biz hava yakalayıp en azından kısa vadeli de olsa galibiyet ve puanlar almak istiyoruz. İnşallah bu hafta Mustafa hoca ile galibiyet ve puan serisine başlarız” dedi.

BARIŞ ALICI: MUSTAFA HOCAMIZLA HOŞ BİR SİNERJİ YAKALAYACAĞIZ

Kırmızı-siyahlı takımın orta saha oyuncusu Barış Alıcı ise son 2 hafta gayret manasında düzgün bir tepki gösterdiklerini belirterek, “Mustafa hocamızın gelişi ile bir arada çıkış yakalayacağımıza inanıyorum. Hocamızın da esasen geçen dönem yaptıkları ortada, şampiyon bir ekipten geldi. Umarım Mustafa hocamız ve takımımızla birlikte hoş bir sinerji yakalayacağımıza inanıyorum. Transfer açılırsa, epeyce daha kuvvetli bir ekip kurulursa, ben grubun şu anki durumundan epeyce daha hoş yerlere geleceğini düşünüyorum. Bunu da yapabilecek potansiyele sahip bir takımız. Umarım hocamız için de bizim için de güzel olur. Bizler de futbolcu kümesi olarak bunu skora yansıtıp hoş sonuçlar alırız” formunda konuştu.

Alper ŞAŞMAZ/ANKARA, (DHA)