“Konseri beğenmek istedim ama artık on iki yaşında değilim”

tofaşk

Global Mod
Global Mod
Taylor Swift'in başarısının arkasında ne var? Nasıl oluyor da ticari olarak Beatles, Elvis ve Madonna ile aynı ligde oynuyor? Swiftie'ler, idolleri Taylor Swift'e kesinlikle hayran olsalar da (ve onunla bir konser gecesi için 400 avro harcamaktan mutluluk duysalar da), gezegendeki pek çok insan onun iki şarkısının adını bile zar zor söylüyor. “Shake It Off” muhtemelen en yakın olanıdır, ancak şimdiden on yılını doldurdu.

Berlinli müzisyen Charlotte Brandi (2018'de dağılan bağımsız grup Me And My Drummer'la tanınır; 2017'de Rosa-Luxemburg-Platz'daki Volksbühne'de Yeni Yıl konseri vermişlerdi) da daha fazlasını öğrenmek istediği için Gelsenkirchen'e gitti. şu Taylor Swift'in büyüsü hakkında. Müzik dergisi Rolling Stone için birçok açıdan bu ayıltıcı deneyimi hayırsever ve eğlenceli bir dille şöyle yazdı: “Sevgili Swiftie'ler, şimdi bana yardım edin. Tam olarak nedir? Neden o?”

Ancak Charlotte Brandi'nin cevaplardan çok yeni sorular bulduğu açık. Bunu metninde son derece şeffaf ve eğlenceli bir dille yazıyor ve “1,3 milyar dolar değerindeki bir kadının neden dikkatsizce hazırlanmış bir fuar fonundan daha etkileyici bir sahne tasarımı ortaya çıkaramadığına” kafa yoruyor; ya da neden “'dansçılar', ne yazık ki Taylor'ın var olmayan kalça salınımına uyum sağlayarak, Veltins Arena'nın sahnesinde robotik bir şekilde hareket ediyor, sanki ne olduğunu bilmediğim bir yerdeymiş gibi her zaman ileri geri gidiyorlar. 'Dans'ın yalnızca birkaç yıl içinde tanıtılacağı bir eğitim veriliyor.”

Kendi deyimiyle, güvenli tarafta olmak için Brandi, Gelsenkirchen'e giderken bölgesel ekspreste Swiftie'lerle sohbet etmiş ve onlara neden hayran olduklarını sormuştu. Tenor? “Ah, bu sadece bir çocukluk anısı.” Brandi Swift raporunda özetle şunu söylüyor: “Şahsen ben bu konseri beğenmek istedim. Şeref sözü! Ama artık on iki yaşında değilim.”

BLZ bilet mağazasından öneriler:

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.